Fundacja Dziecięca Fantazja spełnia marzenia (informacja prasowa)

Bartek otwiera zabawki

Spełniły się marzenia nieuleczalnie chorych dzieci ze Śląska

W sobotę 17 marca spełniły się marzenia 13-letniej Sybilli z Zabrza cierpiącej na rozszczep kręgosłupa oraz zespół wad wrodzonych. Sybilla marzyła o IPodzie, DVD oraz wyjeździe nad morze. Nastolatka otrzymała też filmy i gadżety z jej ulubioną bohaterką Hannah Montana. Największą radość sprawiło Sybilli zaproszenie nad morze do pięciogwiazdkowego hotelu, gdzie będzie mogła korzystać ze SPA i odnowy biologicznej.

W niedzielę 18 marca spełnione zostały marzenia 8-letniego Bartka i 12-letniego Łukasza z Bytomia. Chłopcy od urodzenia się głuchoniewidomi oraz borykają się z wieloma wadami wrodzonymi. Świat odkrywają tylko przy pomocy dotyku i zapachu. Marzeniem Bartka było nowe metalowe łóżko z materacem ortopedycznym, a Łukasza zabawki wibrujące. Zabawki sprawiły obu chłopcom ogromną radość. Każdą najpierw musieli dokładnie powąchać a dopiero później zaczęli się nimi bawić. Każde włączenie wibracji wywoływało ogromny uśmiech na ich twarzach.

Również w niedzielę została urzeczywistniona fantazja 15-letniej Alicji z Bytomia. Alicja choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe. Nie porusza się samodzielnie. Jej największym marzeniem był telefon komórkowy z klawiaturą dotykową oraz akcesoria do pokoju. Chciałaby mieć prawdziwie dziewczęcy pokoik. Każdy mały prezent do pokoju sprawił wielką radość Alicji. Najbardziej ucieszyła się jednak z dotykowego telefonu, z którego będzie mogła korzystać bez niczyjej pomocy.

W poniedziałek przedstawiciele Fundacji Dziecięca Fantazja zawitali do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie na oddziale onkologicznym zostawili zabawki, gry planszowe oraz artykuły papiernicze. Wizyta sprawiła małym pacjentom trochę radości i umiliła czas przebywania na oddziale.

Spełnianie marzeń podopiecznych na Śląsku było możliwe dzięki firmie Fortum Power and Heat Polska. Już od kilku lat, zamiast przeznaczać pieniądze na wysyłanie prezentów czy kart z życzeniami, pracownicy Fortum wybierają instytucję lub organizację społeczną, której przekazują dotację finansową na święta Bożego Narodzenia. W tym roku, pracownicy polskiego oddziału Fortum zdecydowali, że kwota 20 tysięcy euro świątecznej dotacji wsparła fundację Dziecięca Fantazja. Marzenia z tej puli będą spełniane przez cały rok.

Fundacja Dziecięca Fantazja jest organizacją non-profit posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego spełniającą marzenia nieuleczalnie chorych dzieci z całej Polski. Podopiecznymi fundacji są dzieci zmagające się z nowotworami oraz ciężkimi chorobami genetycznymi, którym współczesna medycyna nie jest w stanie pomóc. Misją fundacji jest dotarcie do wszystkich cierpiących dzieci w Polsce, aby wnieść w ich życie odrobinę radości i wiary, że wszystko jest możliwe poprzez spełnienie ich najskrytszych marzeń. Dotychczas w ciągu ośmiu lat działalności, dzięki ludziom wielkiego serca fundacji udało się spełnić ich ponad 2000 fantazji.

Podczas marcowej Podróży Spełnionych Marzeń spełnione zostaną marzenia 15 nieuleczalnie chorych dzieci z woj. mazowieckiego, śląskiego i dolnośląskiego.

Podczas tej wyjątkowej podróży marzenia będzie spełniać 5 wolontariuszy z Kanady pod opieką koordynatora z fundacji. Podróżując po Polsce Kanadyjczycy dzielą się z podopiecznymi fundacji swoimi doświadczeniami. To daje poczucie wyjątkowości podopiecznym fundacji, często przywraca siłę do walki z chorobą i chęć życia. Nieuleczalnie chore dzieci z Polski poprzez te spotkania uczą się, że nigdy nie wolno się poddawać i że w każdym tunelu tli się światło nadziei.

Na realizację marzeń oczekuje ponad 400 dzieci, napływają też kolejne zgłoszenia. Marzenia chorych dzieci są bardzo różne od skromnego akwarium czy zabawki interaktywnej,  przez sprzęt elektroniczny, po wyjazd do Disneylandu. Każdy może pomóc wpłacając 1% swojego podatku na rzecz podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym nr KRS: 0000168783Każde dziecko zmagające się z chorobą nieuleczalną lub zagrażającą życiu, może zgłosić swoje marzenie, wysyłając do fundacji list tradycyjną pocztą na adres, Kickiego 1, 04-373 Warszawa lub e-mail na adres: info@f-df.pl. Więcej o tym, co robi fundacja można znaleźć na www.f-df.pl.

Alicja z akcesoriami

Alicja z nowym telefonem

Bartek z zabawkami

Prezenty dla szpitala

Łukasz z zabawkami

Wolontariusze w szpitalu

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz